Boğaziçi Üniversitesi’nde tartışma: CHP’li vekiller içeri alınmadı

Boğaziçi üniversitesi’nde sabah saatlerinden beri süren hareketlilik sonrası tartışma yaşandı. Öğrencilerin yanı sıra akademisyenler ve CHP heyeti okula girmek istedi. Güvenlik görevlileri basının dışarı çıkmasını istedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş başkanlığındaki heyet, Boğaziçi Üniversitesi önüne geldi. Heyette CHP’li Okan Konuralp, Yüksel Taşkın, Tahsin Ocaklı ve Suat Özçağdaş ile EMEP’li milletvekili İskender Bayhan’ın da yer aldığı öğrenildi.

Özçağdaş “Kanunsuz uygulamaları görüşmek, öğrencilerle konuşmak, akademisyenlere destek için geldik. Biz Türkiye’deki cezaevindeki dışındaki her yere gireriz. Bu yoldan çekilin; siz milletvekillerine müdahalede bulunacaksanız uyarıyorum sizi. Rektörün beni buraya sokmama yetkisi yok. Rektör benim denetimime tabi, milletvekiliyim ben”” dedi.

Yaşananlara tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın ise “Ben milletvekili olarak denetim görevi için geliyorum buraya. Cezaevi dışındaki her kuruma girebiliriz. Daha dün ODTÜ’ye gittik orada neden bir şey olmadı? Orada başka burada başka olur mu? Rektör neden rahatsız oluyor?” diye konuştu.

Basın mensuplarına kısa bir açıklamada daha bulunan CHP’li Suat Özçağdaş, “Bu akıl tutulması sona ermeli. Yetkililer sorumluluklarını yerine getirmeli. İstanbul İl Başkanımız Özgür Çelik İstanbul Valisi ile görüştü. Vali bey süre istedi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x